Comal ISD March Madness (Comal ISD Only)
Saturday, March 24, 2018Current Entries
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Tessa Schroeder | Bill Brown | 1 | 636 | -- |
Jack Schroeder | Bill Brown | 1 | 606 | -- |
Jake Wadle | Rebecca Creek | 0 | 493 | -- |
Asher Lippe | Clear Spring | 1 | 414 | -- |
Shepherd Aten | Goodwin-Frazier | 1 | 396 | -- |
Sara Herrera | Indian Springs | 2 | 376 | -- |
Nathan Hays | Rahe | 2 | 372 | -- |
Noble Reddell | Goodwin-Frazier | 2 | 372 | -- |
Aarnav Penagaluru | Hoffman Lane | 1 | 370 | -- |
Cameryn Cavazos | Rahe | 2 | 346 | -- |
Alisha Gaddam | Goodwin-Frazier | 2 | 346 | -- |
Kristopher Greenhill | Mountain Valley Elementary | 2 | 346 | -- |
Alayna Parks | Kinder Ranch | 2 | 337 | -- |
Miley Martin | Kinder Ranch | 2 | 328 | -- |
Jacob Abrego | Rebecca Creek | 2 | 311 | -- |
Mario Rodriguez | Kinder Ranch | 2 | 311 | -- |
HAYDEN OSBORNE | Clear Spring | 1 | 304 | -- |
Benjamin Brooks | Indian Springs | 2 | 298 | -- |
Dani Torres | Seay | 2 | 290 | -- |
Ranhitha Laxmaiahgari | Goodwin-Frazier | 2 | 281 | -- |
Kendall Simpson | Morningside | 2 | 268 | -- |
Leo Walter | Indian Springs | 0 | 268 | -- |
Ethan Blanchard | Kinder Ranch | 2 | 264 | -- |
Cade Covington | Rahe | 0 | 254 | -- |
Miles Galicia | Bill Brown | 1 | 252 | -- |
Emma Diaz | Rebecca Creek | 1 | 228 | -- |
Korbin Freeman | Freiheit | 0 | 187 | -- |
Mariana Islas | Morningside | 1 | 151 | -- |
JAYDEN HWANG | Specht | 2 | 100 | -- |
Dominic Appleby | Bill Brown | 0 | -- | |
Rodrick Barnes | Kinder Ranch | 0 | -- | |
Elisia Blanchard | Kinder Ranch | 1 | -- | |
Hudson Bray | Oak Creek | 1 | -- | |
Diego Cano | Morningside | 1 | -- | |
Thomas Chick | Seay | 1 | -- | |
Owen Conklin | Mountain Valley Elementary | 2 | -- | |
Nicholas Coronado | Clear Spring | 2 | -- | |
Ginger Davis | Goodwin-Frazier | 1 | -- | |
Miliana DeLeon | Morningside | 2 | -- | |
Westin Donahue | Rebecca Creek | 1 | -- | |
Reagan Duplissey | Seay | 1 | -- | |
Dylan Early | Oak Creek | 2 | -- | |
Isaiah Escalante | Oak Creek | 2 | -- | |
Annabella Fauset | Freiheit | 2 | -- | |
Bella Fauset | Freiheit | 2 | -- | |
Camila Flores | Seay | 1 | -- | |
Analeia Fraker | Freiheit | 1 | -- | |
KATHERINE FURST | Seay | 2 | -- | |
Mackenzie Gibbons | Oak Creek | 1 | -- | |
Lukas Gillette | Freiheit | 2 | -- | |
Daniella Gonzales | Goodwin-Frazier | 1 | -- | |
Mason Hallmark | Mountain Valley Elementary | 2 | -- | |
Jonah Harrington | Oak Creek | 1 | -- | |
Sarah Hold | Garden Ridge | 2 | -- | |
Zoe Kelly | Morningside | 1 | -- | |
Austin Koehl | Freiheit | 2 | -- | |
Kendra Levett | Morningside | 0 | -- | |
Blake Lindeman | Morningside | 1 | -- | |
Emma MacPherson | Rebecca Creek | 2 | -- | |
Scarlette McCleary | Bill Brown | 1 | -- | |
Callen McEllroy | Bill Brown | 1 | -- | |
Edward Merkel | Clear Spring | 1 | -- | |
Ivan Nava | Morningside | 1 | -- | |
Eva Quinn | Specht | 0 | -- | |
Leo Quinn | Specht | 2 | -- | |
Elijah Remeika | Rahe | 2 | -- | |
Lucas Rubio | Clear Spring | 2 | -- | |
Olivia Salesberry | Bill Brown | 1 | -- | |
Mason Savage | Bill Brown | 1 | -- | |
Lawson Sluik | Oak Creek | 2 | -- | |
Killian Solberg | Oak Creek | 0 | -- | |
Xavier Soto | Rebecca Creek | 1 | -- | |
Kaine Trask | Hoffman Lane | 1 | -- | |
Jeremiah Vargas | Morningside | 1 | -- | |
Leland Ward | Rebecca Creek | 1 | -- | |
Mason Warner | Oak Creek | 1 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Luke Schroeder | Bill Brown | 4 | 1097 | -- |
Henry Ferris | Specht | 3 | 1004 | -- |
Cristian Peralez | Morningside | 5 | 696 | -- |
Ian Elam | Kinder Ranch | 5 | 685 | -- |
Austin Sopoci | Startzville | 4 | 682 | -- |
Brayden McElroy | Bill Brown | 3 | 670 | -- |
Hudson Chilton | Rahe | 4 | 667 | -- |
Raithe Fox | Garden Ridge | 5 | 666 | -- |
Cade Spradling | Bill Brown | 5 | 666 | -- |
Archer Garate | Startzville | 4 | 656 | -- |
Maverick Fisher | Morningside | 3 | 630 | -- |
Cole Covington | Rahe | 4 | 614 | -- |
Seth Permenter | Bill Brown | 5 | 610 | -- |
Leonidas Pino | Timberwood Park | 3 | 591 | -- |
Diego Fuentes | Rebecca Creek | 5 | 586 | -- |
Sawyer Parks | Kinder Ranch | 5 | 569 | -- |
Cooper Deitch | Kinder Ranch | 5 | 556 | -- |
Jessie Wadle | Rebecca Creek | 4 | 555 | -- |
Franky Kirby | Kinder Ranch | 4 | 547 | -- |
Adriana Islas | Morningside | 5 | 540 | -- |
Liam Lambert | Kinder Ranch | 5 | 522 | -- |
Lathan Naizer | Garden Ridge | 5 | 517 | -- |
Alex Kingdon | Kinder Ranch | 5 | 513 | -- |
Benjamin Coronado | Clear Spring | 5 | 512 | -- |
Ryan Pee | Garden Ridge | 5 | 504 | -- |
Kynadi Britt | Hoffman Lane | 4 | 490 | -- |
Ryan Alvarado | Specht | 4 | 489 | -- |
kenner white | Seay | 4 | 485 | -- |
Jacie Bradley | Oak Creek | 5 | 480 | -- |
Hayden Humphrey | Garden Ridge | 3 | 476 | -- |
Eric Branco | Kinder Ranch | 5 | 475 | -- |
Russell Flournoy | Goodwin-Frazier | 4 | 471 | -- |
Xavier Wolff | Morningside | 3 | 467 | -- |
Catcher Visser | Startzville | 4 | 463 | -- |
Jake Vial | Startzville | 4 | 458 | -- |
Hannah Holbrook | Seay | 4 | 456 | -- |
Donovan Menchaca | Startzville | 4 | 456 | -- |
Ryleigh Barnes | Kinder Ranch | 4 | 454 | -- |
Sebastian Grajales | Oak Creek | 5 | 454 | -- |
Nathaniel Moreno | Oak Creek | 4 | 450 | -- |
David Stuart | Morningside | 3 | 450 | -- |
Jason Turner | Rahe | 3 | 450 | -- |
Talyn Andrew | Kinder Ranch | 3 | 446 | -- |
Griffin Deitch | Kinder Ranch | 4 | 446 | -- |
Julia Valenzuela | Seay | 4 | 446 | -- |
Miriam Reddell | Goodwin-Frazier | 4 | 437 | -- |
Jared McLaughlin | Specht | 3 | 435 | -- |
Emmanuel Sierra | Oak Creek | 4 | 429 | -- |
Isaac Harty | Rahe | 4 | 425 | -- |
Caden Makovsky | Specht | 4 | 425 | -- |
Walt West | Specht | 5 | 422 | -- |
Caleb Stuart | Morningside | 3 | 417 | -- |
Jesse Leija | Goodwin-Frazier | 4 | 416 | -- |
Ella Thiele | Startzville | 4 | 416 | -- |
Sam Giammalva | Rebecca Creek | 5 | 415 | -- |
Brennan Fields | Mountain Valley Elementary | 3 | 413 | -- |
Jonah May | Rebecca Creek | 4 | 412 | -- |
Isabella Villarreal | Startzville | 4 | 412 | -- |
Owen Weil | Rahe | 3 | 412 | -- |
Ezekiel Lacey | Startzville | 4 | 409 | -- |
Sebastian Wolff | Morningside | 3 | 408 | -- |
Ava Hospers | Startzville | 4 | 394 | -- |
Shyanne Rountree | Seay | 3 | 393 | -- |
Kaigan Solberg | Oak Creek | 4 | 391 | -- |
Willow Spencer | Oak Creek | 3 | 387 | -- |
Peyton Meyer | Seay | 3 | 383 | -- |
Degan Savage | Bill Brown | 3 | 379 | -- |
Janie Cabriales | Seay | 3 | 366 | -- |
Garrett Blair | Goodwin-Frazier | 3 | 362 | -- |
Alton Endsley | Oak Creek | 3 | 361 | -- |
Jordan Villarreal | Startzville | 4 | 353 | -- |
Kyla Bray | Oak Creek | 3 | 349 | -- |
Ella Milligan | Hoffman Lane | 3 | 349 | -- |
Meghan Pearson | Oak Creek | 4 | 349 | -- |
Levi Centenni | Bill Brown | 3 | 336 | -- |
Eli Lucas | Rebecca Creek | 3 | 336 | -- |
Parker Rammell | Johnson Ranch | 3 | 324 | -- |
Callie Lucas | Hoffman Lane | 3 | 322 | -- |
Jordyn Staeb | Oak Creek | 3 | 303 | -- |
Emmalynn Edge | Oak Creek | 3 | 302 | -- |
Ace Lamm | Seay | 3 | 293 | -- |
Camryn Adams | Oak Creek | 3 | 289 | -- |
Haylen Collier | Freiheit | 3 | 263 | -- |
Viviana Islas | Morningside | 3 | 246 | -- |
DJ Anthony | Startzville | 4 | 100 | -- |
Andie Aten | Goodwin-Frazier | 4 | 100 | -- |
Parker Dellavalle | Freiheit | 4 | 100 | -- |
Austin Kim | Hoffman Lane | 3 | 100 | -- |
Nicholas Messina | Kinder Ranch | 5 | 100 | -- |
Troy Messina | Kinder Ranch | 5 | 100 | -- |
Jack Watson | Oak Creek | 4 | 100 | -- |
Garrett Backlund | Bill Brown | 4 | -- | |
Beau Barber | Seay | 4 | -- | |
Chase Bendele | Morningside | 3 | -- | |
Joshua Bendele | Morningside | 5 | -- | |
Sean Blair | Goodwin-Frazier | 5 | -- | |
Jacob Clark | Seay | 5 | -- | |
Gavin Conklin | Mountain Valley Elementary | 3 | -- | |
Joseph Coronado | Clear Spring | 4 | -- | |
Brayden Cox | Rebecca Creek | 4 | -- | |
John Cozart | Canyon Middle School | 3 | -- | |
Addie Cummins | Morningside | 3 | -- | |
Amanda Cummins | Morningside | 3 | -- | |
Tristan Davila | Goodwin-Frazier | 3 | -- | |
Aaron Davis | Goodwin-Frazier | 3 | -- | |
Logan DeGolier | Garden Ridge | 5 | -- | |
Gabriel Destrfano | Spring Branch | 4 | -- | |
Matthew Dodd | Oak Creek | 3 | -- | |
Jake Erwin | Bill Brown | 3 | -- | |
Preston Escamilla | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Phyllis Eubanks | Hoffman Lane | 3 | -- | |
Fred Farhat | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Joaquin Flores | Seay | 3 | -- | |
Alexander Fraker | Freiheit | 4 | -- | |
Jaina Fraker | Freiheit | 3 | -- | |
Brady Freeland | Seay | 3 | -- | |
Joshua Freeland | Seay | 5 | -- | |
MATTHEW FURST | Seay | 4 | -- | |
Alexis Gillette | Freiheit | 4 | -- | |
Hannah Gordon | Freiheit | 4 | -- | |
Alexander Haider | Seay | 4 | -- | |
Brayden Heid | Rebecca Creek | 4 | -- | |
Billy Hohensee | Seay | 4 | -- | |
Jaxson Holbrook | Seay | 3 | -- | |
MARCUS INCHAURREGUI | Morningside | 3 | -- | |
Connor Kelly | Morningside | 3 | -- | |
Josh Ketchum | Startzville | 4 | -- | |
Gwyneth Lerma | Morningside | 3 | -- | |
Adayah Levetr | Morningside | 4 | -- | |
Kaiden Lewis | Oak Creek | 5 | -- | |
Eden MacPherson | Rebecca Creek | 4 | -- | |
Jacob McGill | Goodwin-Frazier | 3 | -- | |
Cory Mckee | Morningside | 4 | -- | |
Lincoln McKeon | Rahe | 4 | -- | |
Ethan Merkel | Clear Spring | 4 | -- | |
Claire Milligan | Hoffman Lane | 3 | -- | |
Dusty Moffett | Mountain Valley Elementary | 3 | -- | |
Jorge Nava | Morningside | 3 | -- | |
Savannah Nelsen | Oak Creek | 3 | -- | |
Braz Newkirk | Oak Creek | 3 | -- | |
Heysele Paz | Morningside | 4 | -- | |
Ventura Perez | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Reese Pipkin | Startzville | 4 | -- | |
Bella Ramirez | Morningside | 3 | -- | |
Domingo Ramirez | Morningside | 5 | -- | |
Collin Rangel | Morningside | 3 | -- | |
Viviana Rodriguez | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Lucas Seals | Freiheit | 4 | -- | |
Evan Sepeda | Bill Brown | 3 | -- | |
Kolter Smedley | Seay | 5 | -- | |
Hunter Starr | Seay | 4 | -- | |
Jayden Taylor | Oak Creek | 5 | -- | |
Ventora Torres | GFES | 0 | -- | |
FABIAN VALENZUELA | Morningside | 3 | -- | |
Gerardo Vargas | Morningside | 3 | -- | |
Andrew Vaudagna | Startzville | 4 | -- | |
Aden Villarreal | Kinder Ranch | 5 | -- | |
ALEXANDER VILLARREAL | Clear Spring | 3 | -- | |
Rylan Villarreal | Kinder Ranch | 3 | -- | |
David Webb | Freiheit | 5 | -- | |
Wyatt Williams | Bill Brown | 3 | -- | |
Ryan Zunker | Goodwin-Frazier | 3 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Mason Mock | Spring Branch | 7 | 1034 | -- |
Dakota Fisher | Church Hill | 6 | 895 | -- |
Jaxon Alder | SVMS | 6 | 740 | -- |
Jack Griffiths | Church Hill | 7 | 710 | -- |
Mason Bowlin Cherry | Mountain Valley Middle | 7 | 616 | -- |
Caleb Wilkinson | Mountain Valley Middle | 8 | 608 | -- |
Rhea Carter | SVMS | 6 | 597 | -- |
Maddox Kennedy | Mountain Valley Middle | 6 | 596 | -- |
Noah David Aguilar | SVMS | 6 | 588 | -- |
Daniel Marie | SVMS | 6 | 556 | -- |
Rahul SureshBabu | Church Hill | 6 | 538 | -- |
Tony Medellin | Canyon Middle School | 6 | 526 | -- |
Michael Golla | Spring Branch | 6 | 497 | -- |
Zen Ayala | Church Hill | 6 | 473 | -- |
Jackie Brooks | Mountain Valley Middle | 7 | 462 | -- |
Aurora Fox | Canyon Middle School | 8 | 100 | -- |
Chance Lucas | Church Hill | 6 | 100 | -- |
William Martin | SVMS | 6 | 100 | -- |
Kasandra Siegman | Mountain Valley Middle | 7 | 100 | -- |
Justin Torres | Mountain Valley Middle | 7 | 100 | -- |
Russell Chilton | Spring Branch | 8 | -- | |
Andrew Craythorne | SVMS | 7 | -- | |
Fredy Flores Fernandez | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Zachary Govin | SVMS | 7 | -- | |
Thomas Hussion-Frantz | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Ryan Johnson | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Aiden Kim | Church Hill | 6 | -- | |
Alexander Larson | Canyon Middle School | 7 | -- | |
Tristin Lopez Hernandez | Canyon Middle School | 6 | -- | |
eliah malloy | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Abigail Martin | SVMS | 8 | -- | |
Ian Martin | SVMS | 8 | -- | |
Isaiah Matull | SVMS | 6 | -- | |
Owen McNamara | Church Hill | 6 | -- | |
Hailey Natal | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Nolan Niemuth | Mountain Valley Middle | 8 | -- | |
Zachary Ohlenforst | SVMS | 7 | -- | |
Asa Reddell | Church Hill | 6 | -- | |
Kiah Reddell | Church Hill | 7 | -- | |
Cole Skrobarcek | SVMS | 7 | -- | |
Michael Smith | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Alexis Varela | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Mason Whitman | Canyon Middle School | 7 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Kevin Mullins | Canyon Lake HS | 12 | 914 | -- |
Gage Clark | SVHS | 11 | 819 | -- |
Dylan Sandau | Canyon Lake HS | 10 | 765 | -- |
Chance Tucker | Canyon Lake HS | 10 | 735 | -- |
Emalee Cyphers | SVHS | 9 | 699 | -- |
Jeremiah Brooks | Canyon Lake HS | 9 | 594 | -- |
Avery Backlund | SVHS | 11 | -- | |
Thomas Fowler | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
Timothy Fowler | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
Ryan Johnson | Canyon HS | 10 | -- | |
Seth Miller | Canyon HS | 12 | -- | |
Henry Stokes | Canyon Lake Hs | 10 | -- | |
Payton Storey | Canyon HS | 9 | -- | |
Alyssa Thornton | Canyon HS | 12 | -- |