Comal ISD Tournament
Saturday, February 24, 2018Current Entries
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Tessa Schroeder | Bill Brown | 1 | 509 | -- |
Callen McElroy | Bill Brown | 1 | 458 | -- |
Jack Schroeder | Bill Brown | 1 | 304 | -- |
Isabella Hecox | Morningside | 2 | 107 | -- |
Jacob Abrego | Rebecca Creek | 2 | -- | |
Shepherd Aten | Goodwin-Frazier | 1 | -- | |
Sofia Avalos | Seay | 2 | -- | |
Benjamin Bennett | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Ethan Blanchard | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Bryleigh Blaschke | Seay | 2 | -- | |
Benjamin Brooks | Indian Springs | 2 | -- | |
Charlie Burrus | Hoffman Lane | 2 | -- | |
Alyssa Bursiel | Mountain Valley Elementary | 2 | -- | |
Brody Bursiel | Mountain Valley Elementary | 1 | -- | |
Daniel Butler | Indian Springs | 1 | -- | |
Dean Capello | Mountain Valley Elementary | 1 | -- | |
Caroline Cauley | Kinder Ranch | 0 | -- | |
Thomas Cauley | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Cameryn Cavazos | Rahe | 2 | -- | |
Cade Covington | Rahe | 0 | -- | |
Hank curtis | Hoffman Lane | 2 | -- | |
Emma Diaz | Rebecca Creek | 1 | -- | |
Brighton Dickens | Specht | 1 | -- | |
Anne Dunn | Clear Spring | 2 | -- | |
Zeus Engrav | Bill Brown | 2 | -- | |
Sebastian Estrada | Indian Springs | 2 | -- | |
Korbin Freeman | Freiheit | 0 | -- | |
Oliver Furrh | Rahe | 2 | -- | |
Alisha Gaddam | Goodwin-Frazier | 2 | -- | |
Miles Galicia | Bill Brown | 1 | -- | |
Gavyn Gill | Seay | 0 | -- | |
David Gould | Mountain Valley Elementary | 2 | -- | |
Kristopher Greenhill | Mountain Valley Elementary | 2 | -- | |
Nathan Hays | Rahe | 2 | -- | |
Sara Herrera | Indian Springs | 2 | -- | |
Barry Hl | Rebecca Creek | 1 | -- | |
SAMUEL HOLTMAN | Hoffman Lane | 2 | -- | |
Josie Hurley | Rebecca Creek | 1 | -- | |
Connor Hutchison | Johnson Ranch | 2 | -- | |
JAYDEN HWANG | Specht | 2 | -- | |
Mariana Islas | Morningside | 1 | -- | |
Ranhitha Laxmaiahgari | Goodwin-Frazier | 2 | -- | |
Asher Lippe | Clear Spring | 1 | -- | |
Meldoy Lutzky | Bill Brown | 1 | -- | |
MILEY MARTIN | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Karina Aracely Martinez | Timberwood Park | 2 | -- | |
Joshua Mattos | Johnson Ranch | 2 | -- | |
Luke Maurer | Bill Brown | 1 | -- | |
Colton McGinnis | Hoffman Lane | 1 | -- | |
Nicholas Messina | Kinder Ranch | 0 | -- | |
Troy Messina | Kinder Ranch | 0 | -- | |
HAYDEN OSBORNE | Clear Spring | 1 | -- | |
Alayna Parks | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Caleb Patrick | Garden Ridge | 2 | -- | |
Aarnav Penagaluru | Hoffman Lane | 1 | -- | |
Noble Reddell | Goodwin-Frazier | 2 | -- | |
Clay Robbins | Hoffman Lane | 2 | -- | |
Ryan Roberts | Seay | 1 | -- | |
Mario Rodriguez | Kinder Ranch | 2 | -- | |
Roque Rodriguez | Johnson Ranch | 1 | -- | |
Michael Shanahan | Timberwood Park | 1 | -- | |
Charlie Shinn | Johnson Ranch | 1 | -- | |
Kendall Simpson | Morningside | 2 | -- | |
Dani Torres | Seay | 2 | -- | |
Jake Wadle | Rebecca Creek | 0 | -- | |
Leo Walter | Indian Springs | 2 | -- | |
Magdelynn Williams | Rebecca Creek | 2 | -- | |
Bryson Winstead | Clear Spring | 2 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Luke Schroeder | Bill Brown | 4 | 1090 | -- |
Henry Ferris | Specht | 3 | 992 | -- |
Maverick Fisher | Morningside | 3 | 548 | -- |
Brayden McElroy | Bill Brown | 3 | 539 | -- |
Luke Fountain | Bill Brown | 3 | 490 | -- |
Cooper Lutzky | Bill Brown | 3 | 488 | -- |
Seth Permenter | Bill Brown | 5 | 466 | -- |
Ryan Alvarado | Specht | 4 | 437 | -- |
Cristian Peralez | Morningside | 5 | 232 | -- |
Jared McLaughlin | Specht | 3 | 201 | -- |
Cash Davis | Bill Brown | 3 | 110 | -- |
Viviana Islas | Morningside | 3 | 107 | -- |
Camryn Adams | Oak Creek | 3 | -- | |
Tristan Alexander | Startzville | 4 | -- | |
Layla Alvarez | Rahe | 4 | -- | |
Talyn Andrew | Kinder Ranch | 3 | -- | |
Daylan Andrews | Oak Creek | 4 | -- | |
DJ Anthony | Startzville | 4 | -- | |
Ellaonnee Anthony | Oak Creek | 5 | -- | |
Sophia Arreguin | Garden Ridge | 5 | -- | |
Alaura Arringdale | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Andie Aten | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Alexis Avalos | Seay | 4 | -- | |
Ryleigh Barnes | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Garrett Blair | Goodwin-Frazier | 3 | -- | |
Jacie Bradley | Oak Creek | 5 | -- | |
Eric Branco | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Kyla Bray | Oak Creek | 3 | -- | |
Kynadi Britt | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Rote Brogdon | Indian Springs | 3 | -- | |
Courtnay Brooks | Seay | 3 | -- | |
Noah Butler | Indian Springs | 4 | -- | |
Janie Cabriales | Seay | 3 | -- | |
Levi Centenni | Bill Brown | 3 | -- | |
Hudson Chilton | Rahe | 4 | -- | |
Haylen Collier | Freiheit | 3 | -- | |
Tyler Colvin | Goodwin-Frazier | 5 | -- | |
Jaren Connell | Seay | 3 | -- | |
Benjamin Coronado | Clear Spring | 5 | -- | |
Cole Covington | Rahe | 4 | -- | |
Dean curtis | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Cooper Deitch | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Griffin Deitch | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Parker Dellavalle | Freiheit | 4 | -- | |
Gregory Dickens | Specht | 3 | -- | |
Ethan Dickerson | Specht | 5 | -- | |
Matthew Dodd | Oak Creek | 3 | -- | |
David Dunn | Clear Spring | 5 | -- | |
Bryson Durst | Hoffman Lane | 5 | -- | |
Emmalynn Edge | Oak Creek | 3 | -- | |
Ian Elam | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Alton Endsley | Oak Creek | 3 | -- | |
Nadine Epley | Oak Creek | 3 | -- | |
LeeMichael Fellbaum | Johnson Ranch | 4 | -- | |
Brennan Fields | Mountain Valley Elementary | 3 | -- | |
Kaleb Flores | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Russell Flournoy | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Raithe Fox | Garden Ridge | 5 | -- | |
Forrest Frantz | Bill Brown | 3 | -- | |
Diego Fuentes | Rebecca Creek | 5 | -- | |
Ayden Fulton | Johnson Ranch | 5 | -- | |
Kendyl Gallagher | Startzville | 4 | -- | |
Archer Garate | Startzville | 4 | -- | |
Sam Giammalva | Rebecca Creek | 5 | -- | |
Madeline Gibson | Seay | 4 | -- | |
Regan Gill | Seay | 3 | -- | |
Teagan Gill | Seay | 4 | -- | |
Makayla Gonzalez | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Sebastian Grajales | Oak Creek | 5 | -- | |
Django Gregersen | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Scarlett Haley | Johnson Ranch | 4 | -- | |
Daniel Hall | Johnson Ranch | 5 | -- | |
Isaac Harty | Rahe | 4 | -- | |
Payton Hattaway | Oak Creek | 5 | -- | |
Damian Hernandez | Seay | 3 | -- | |
Lara Hodgdon | Timberwood Park | 3 | -- | |
Hannah Holbrook | Seay | 4 | -- | |
Jaxon Holbrook | Seay | 3 | -- | |
AVA HOSPERS | Startzville | 3 | -- | |
Hayden Humphrey | Garden Ridge | 3 | -- | |
Caden Hutchison | Johnson Ranch | 4 | -- | |
Adriana Islas | Morningside | 5 | -- | |
Cooper Kale | Kinder Ranch | 3 | -- | |
AIDAN KELLNER | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Austin Kim | Hoffman Lane | 3 | -- | |
Alex Kingdon | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Franky Kirby | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Ezekiel Lacey | Startzville | 4 | -- | |
Liam Lambert | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Ace Lamm | Seay | 3 | -- | |
Loni Lamm | Seay | 3 | -- | |
Jesse Leija | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Adayah Levett | Morningside | 4 | -- | |
Kaiden Lewis | Oak Creek | 5 | -- | |
Derek Lock | Garden Ridge | 5 | -- | |
Kara Longley | Seay | 4 | -- | |
Callie Lucas | Hoffman Lane | 3 | -- | |
Eli Lucas | Rebecca Creek | 3 | -- | |
Sydney Mace | Oak Creek | 4 | -- | |
Caden Makovsky | Specht | 4 | -- | |
Emilio Martinez | Timberwood Park | 4 | -- | |
Jonah May | Rebecca Creek | 4 | -- | |
Tyler Mayfield | Garden Ridge | 5 | -- | |
Gavin McCoy | Garden Ridge | 5 | -- | |
Hunter McGinnis | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Ryder McGinnis | Kinder Ranch | 3 | -- | |
Donovan Menchaca | Startzville | 4 | -- | |
Peyton Meyer | Seay | 3 | -- | |
Ella Milligan | Hoffman Lane | 3 | -- | |
Alexander Montoya | Rebecca Creek | 3 | -- | |
Nathaniel Moreno | Oak Creek | 4 | -- | |
Evan Morgan | Hoffman Lane | 5 | -- | |
Lathan Naizer | Garden Ridge | 5 | -- | |
Savannah Nelson | Oak Creek | 3 | -- | |
Ameilia O'LEARY-chambers | Morningside | 3 | -- | |
Christopher O'LEARY-chambers | Morningside | 5 | -- | |
Sawyer Parks | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Meghan Pearson | Oak Creek | 4 | -- | |
Ryan Pee | Garden Ridge | 5 | -- | |
Leonidas Pino | Timberwood Park | 3 | -- | |
Gabriel Pinzon | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Karin Porter | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Isaiah Quintana | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Parker Rammell | Johnson Ranch | 3 | -- | |
Donnie Ramos | Goodwin-Frazier | 3 | -- | |
Alyssa Reboulet | Seay | 4 | -- | |
Miriam Reddell | Goodwin-Frazier | 4 | -- | |
Tristan Rios | Rahe | 4 | -- | |
Tyler Rios | Rahe | 4 | -- | |
Austin Rodriguez | Bill Brown | 3 | -- | |
Dia Rodriguez | Johnson Ranch | 3 | -- | |
Shyanne Rountree | Seay | 3 | -- | |
Degan Savage | Bill Brown | 3 | -- | |
Brady Scarnato-Bennett | Kinder Ranch | 5 | -- | |
Brynden Scudday | Garden Ridge | 4 | -- | |
Hayden Sellers | Rahe | 3 | -- | |
Anat Shatzov | Indian Springs | 5 | -- | |
Omar Shatzov | Indian Springs | 5 | -- | |
Emmanuel Sierra | Oak Creek | 4 | -- | |
Nadia Smith | Oak Creek | 4 | -- | |
Kaigan Solberg | Oak Creek | 4 | -- | |
Austin Sopoci | Startzville | 4 | -- | |
Willow Spencer | Oak Creek | 3 | -- | |
Cade Spradling | Bill Brown | 5 | -- | |
Jordyn Staeb | Oak Creek | 3 | -- | |
Hunter Stearns | Startzville | 5 | -- | |
Jayden Steeley | Goodwin-Frazier | 5 | -- | |
Caleb Stuart | Morningside | 3 | -- | |
David Stuart | Morningside | 3 | -- | |
Ethan Stump | Kinder Ranch | 3 | -- | |
Ella Thiele | Startzville | 4 | -- | |
Will Tomsovic | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Jacob Tuckness | Mountain Valley Elementary | 5 | -- | |
Jason Turner | Rahe | 3 | -- | |
Julia Valenzuela | Seay | 4 | -- | |
Peyton Vann | Rebecca Creek | 3 | -- | |
Jake Vial | Startzville | 4 | -- | |
Will Vickers | Hoffman Lane | 4 | -- | |
Isabella Villarreal | Startzville | 4 | -- | |
Jordan Villarreal | Startzville | 4 | -- | |
Catcher Visser | Startzville | 4 | -- | |
Jessie Wadle | Rebecca Creek | 4 | -- | |
Jack Watson | Oak Creek | 3 | -- | |
Owen Weil | Rahe | 3 | -- | |
Walt West | Specht | 5 | -- | |
Kenner White | Seay | 4 | -- | |
marshall White | Kinder Ranch | 4 | -- | |
Hope Wolff | Morningside | 5 | -- | |
Sebastian Wolff | Morningside | 4 | -- | |
Xavier Wolff | Morningside | 3 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
Dakota Fisher | Church Hill | 6 | 822 | -- |
Noah David Aguilar | SVMS | 6 | -- | |
Jaxon Alder | SVMS | 6 | -- | |
Zen Ayala | Church Hill | 6 | -- | |
Mason Bowlin Cherry | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Jackie Brooks | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Rhea Carter | SVMS | 6 | -- | |
Julian Castillo | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Aidan Chaulklin | SVMS | 8 | -- | |
Alexander Engrav | SVMS | 6 | -- | |
Lawrence Fellbaum | SVMS | 6 | -- | |
Marcus Fountano | Spring Branch | 6 | -- | |
Aurora Fox | Canyon Middle School | 8 | -- | |
Michael Golla | Spring Branch | 6 | -- | |
Zack Govin | SVMS | 7 | -- | |
Jack Griffiths | Church Hill | 7 | -- | |
VALERIE HOSPERS | Spring Branch | 6 | -- | |
Ryan Johnson | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Gabe Kantorak | SVMS | 7 | -- | |
Maddox Kennedy | Mountain Valley Middle | 6 | -- | |
Aidan Kim | Church Hill | 6 | -- | |
Aaron Ling | Spring Branch | 6 | -- | |
Lily Longley | Spring Branch | 6 | -- | |
Tristin Lopez-Hernandez | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Chance Lucas | Church Hill | 6 | -- | |
ReAnn Luehlfing | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
elijah malloy | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Daniel Marie | SVMS | 7 | -- | |
William Martin | SVMS | 6 | -- | |
Jake McAnelly | SVMS | 6 | -- | |
Tyler McGinnis | Spring Branch | 6 | -- | |
Tony Medellin | Canyon Middle School | 6 | -- | |
Alejandro Mejia-Lopez | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
JIMMY MENDOZA | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Amanda Salvatierra | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Rafael Shatzov | SVMS | 6 | -- | |
Kasandra Siegman | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Rahul SureshBabu | Church Hill | 6 | -- | |
Daniel Tomsovic | Church Hill | 6 | -- | |
Justin Torres | Mountain Valley Middle | 7 | -- | |
Caleb Wilkinson | Mountain Valley Middle | 8 | -- | |
Parker Young | SVMS | 6 | -- |
Player | School | Grade | Rating | Byes |
---|---|---|---|---|
treyton blume | Canyon Lake Hs | 12 | -- | |
Colton Briggs | Canyon Lake HS | 12 | -- | |
Jeremiah Brooks | Canyon Lake HS | 9 | -- | |
Natalie Brown | Canyon Lake HS | 11 | -- | |
Gage Clark | SVHS | 11 | -- | |
Miles Clark | Canyon Lake Hs | 12 | -- | |
Emalee Cyphers | SVHS | 9 | -- | |
Thomas Fowler | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
timothy Fowler | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
kaci lewis | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
Kevin Mullins | Canyon Lake HS | 12 | -- | |
dalton sandau | Canyon Lake HS | 11 | -- | |
dylan sandau | Canyon Lake HS | 10 | -- | |
Henry Stokes | Canyon Lake HS | 11 | -- | |
Chance Tucker | Canyon Lake HS | 10 | -- |