Standings can be found online at SAScholastic.com.
Board | White | Result | Black | ||||
200 | Finnley Greissinger (5.0, , Bill Brown) | 1 | 0 | Catcher Visser (4.0, 675, Startzville) | |||
201 | Garrett Blair (5.0, 651, Goodwin-Frazier) | 1 | 0 | Cole Covington (4.0, 747, Rahe) | |||
202 | Archer Garate (4.0, 662, Startzville) | 0 | 1 | Henry Ferris (5.0, 986, Specht) | |||
203 | Isaac Harty (3.5, 566, Rahe) | 0 | 1 | Brayden Mcelroy (4.5, 712, Bill Brown) | |||
204 | Ava Hospers (3.0, 595, Startzville) | 0 | 1 | Owen Truss (4.5, 461, Rahe) | |||
205 | Brandon Mendoza-Flores (3.0, 641, Rahe) | 0 | 1 | Noah Butler (4.5, 452, Indian Springs) | |||
206 | Alexander Haider (3.0, 482, Seay) | 0 | 1 | Emma Macpherson (4.5, 522, Rebecca Creek) | |||
207 | Brenden Hinojosa (4.0, 440, Rahe) | 1 | 0 | Gavin Conklin (3.0, 534, Mountain Valley ELEM) | |||
208 | Owen Conklin (4.0, 438, Mountain Valley ELEM) | 1 | 0 | Noah Harty (3.0, 558, Rahe) | |||
209 | Leonidas Pino (4.0, 482, Timberwood Park) | 1 | 0 | Luke Ringlein (3.0, 621, Bill Brown) | |||
210 | Meric Garate (3.5, 361, Startzville) | 1/2 | 1/2 | Russell Flournoy (3.5, 581, Goodwin-Frazier) | |||
211 | Caleb Patrick (3.0, 540, Garden Ridge) | 0 | 1 | Andrew Kolody (4.0, 407, Rahe) | |||
212 | Franky Kirby (4.0, 512, Kinder Ranch) | 1 | 0 | Landon Bottjer (3.0, , Johnson Ranch) | |||
213 | Rylin Patterson (4.0, , Clear Spring) | 1 | 0 | Clayton Lane (3.0, 510, Mountain Valley ELEM) | |||
214 | Demetrius Anthony (4.0, , Startzville) | 1 | 0 | Griffin Deitch (3.0, 520, Kinder Ranch) | |||
215 | Talyn Andrew (3.0, 446, Kinder Ranch) | 0 | 1 | Zeus Engrav (4.0, 592, Bill Brown) | |||
216 | Hunter Timmons (3.5, 475, Oak Creek) | 1 | 0 | Sara Herrera (2.5, 660, Indian Springs) | |||
217 | Hayden Sellers (3.5, 451, Rahe) | 1 | 0 | Kenner White (2.5, 572, Seay) | |||
218 | Billy Hohensee (2.5, 437, Seay) | 0 | 1 | Jason Turner (3.5, 576, Rahe) | |||
219 | James Bush (3.0, , Seay) | 1/2 | 1/2 | Ethan Decker (3.0, 475, Startzville) | |||
220 | Connor Hinojosa (2.5, 495, Rahe) | 0 | 1 | Harley Hamilton (3.5, 411, Startzville) | |||
221 | Katelyn Carnahan (3.0, , Johnson Ranch) | 1/2 | 1/2 | Elias Salgado (3.0, 464, Startzville) | |||
222 | Miriam Reddell (3.5, 373, Goodwin-Frazier) | 1 | 0 | Baiden Martinez (2.5, 493, Indian Springs) | |||
223 | Xavier Wolff (3.0, 535, Morningside) | 1/2 | 1/2 | Kaigan Solberg (3.0, 423, Oak Creek) | |||
224 | Jared Ibarra (2.5, , Rahe) | 0 | 1 | Beau Barber (3.0, 663, Seay) | |||
225 | Austin Hobbs (2.0, , Johnson Ranch) | 0 | 1 | Brady Freeland (3.0, 476, Seay) | |||
226 | William Vinson (3.0, , Seay) | 1 | 0 | Hunter Gates (2.0, , Timberwood Park) | |||
227 | Peyton Meyer (2.0, 328, Seay) | 0 | 1 | Anthony Cozzie (3.0, 531, Rahe) | |||
228 | Isaiah Escalante (3.0, 362, Oak Creek) | 1 | 0 | Alexis Gillette (2.0, 535, Freiheit) | |||
229 | Jessie Wadle (3.0, 534, Rebecca Creek) | 1 | 0 | Lukas Gillette (2.0, 356, Freiheit) | |||
230 | Dylan Early (2.0, 441, Oak Creek) | 0 | 1 | Preston Morgan (3.0, , Timberwood Park) | |||
231 | Brendan Edwards (2.0, 464, Rebecca Creek) | 0 | 1 | Leonardo Quinn (3.0, 189, Specht) | |||
232 | Cameryn Cavazos (2.5, 482, Rahe) | 1/2 | 1/2 | Justin Gabreleski (2.5, 343, Goodwin-Frazier) | |||
233 | Lara Hodgdon (3.0, 475, Timberwood Park) | 1 | 0 | Dani Ruff (2.0, , Kinder Ranch) | |||
234 | Jake Damon (2.5, 412, Startzville) | 1/2 | 1/2 | Dani Torres (2.5, 412, Seay) | |||
235 | Braeden Willey (2.5, , Startzville) | 1/2 | 1/2 | Noble Reddell (2.0, 559, Goodwin-Frazier) | |||
236 | Owen Weil (2.0, 458, Rahe) | 1 | 0 | Ethan Philp (2.0, 385, Indian Springs) | |||
237 | Maddox Williams (2.5, , Startzville) | 1 | 0 | Miley Martin (1.5, 372, Kinder Ranch) | |||
238 | Grady Dorman (2.5, , Kinder Ranch) | 1 | 0 | Cooper Casanova (1.5, 425, Oak Creek) | |||
239 | Benjamin Scarnato-Bennett (2.5, 313, Kinder Ranch) | 1 | 0 | Benjamin Brooks (1.5, 474, Indian Springs) | |||
240 | Isaac Burton (1.5, , Johnson Ranch) | 0 | 1 | Rote Brogdon (2.5, 357, Indian Springs) | |||
241 | Oliver Furrh (2.5, 309, Rahe) | 1 | 0 | Tristan Berthold (1.5, 439, Oak Creek) | |||
242 | Magdelynn Williams (1.5, 315, Rebecca Creek) | 0 | 1 | Matthew Dodd (2.5, 539, Oak Creek) | |||
243 | Jackson Monroe (2.5, 434, Startzville) | 1 | 0 | Miranda Gifford (1.5, , Rahe) | |||
244 | Lawson Sluik (1.5, 286, Oak Creek) | 0 | 1 | Ezekiel Lacey (2.5, 423, Startzville) | |||
245 | Ethan Blanchard (1.5, 318, Kinder Ranch) | 0 | 1 | Nathan Hays (2.5, 543, Rahe) | |||
246 | Demarius Anthony (2.0, , Startzville) | 1/2 | 1/2 | Connor Hutchison (2.0, 376, Johnson Ranch) | |||
247 | Adalynne Klinksiek (1.0, 448, Rahe) | 0 | 1 | Alisha Gaddam (3.0, 551, Goodwin-Frazier) | |||
248 | Rowan Edwards (2.5, 399, Rebecca Creek) | 1 | 0 | Piper Pease (1.5, , Bill Brown) | |||
249 | Natalee Willey (1.5, , Seay) | 0 | 1 | Derek Studeny (2.5, 382, Startzville) | |||
250 | Damian Hernandez (2.5, 413, Seay) | 1 | 0 | Coleby Keith (1.5, , Rahe) | |||
251 | Hunter Starr (2.5, 390, Seay) | 1 | 0 | Sebastian Wolff (1.0, 461, Morningside) | |||
252 | Eli Woods (2.5, , Seay) | 1 | 0 | Felix Ciotti (1.0, 349, Startzville) | |||
253 | Joshua Mattos (2.5, 436, Johnson Ranch) | 1 | 0 | Lucas Rubio (1.5, 293, Clear Spring) | |||
254 | Gerrit Van Der Valk (2.0, , Johnson Ranch) | 1 | 0 | Eden Macpherson (1.0, 388, Rebecca Creek) | |||
255 | Tanner Allbritton (1.0, , Indian Springs) | 0 | 1 | Joaquin Flores (2.0, 388, Seay) | |||
256 | Carter Monroe (1.5, 312, Startzville) | 1/2 | 1/2 | Elijah Remeika (1.5, 345, Rahe) | |||
257 | Hayden Doherty (2.0, 288, Indian Springs) | 1 | 0 | Riley Donahue (1.0, 442, Startzville) | |||
258 | Mary Ellen Sturm (1.0, , Seay) | 0 | 1 | Alayna Parks (2.0, 365, Kinder Ranch) | |||
259 | Sam Niemann (0.5, 286, Indian Springs) | 0 | 1 | Daymeon Bunch (2.0, 395, Bill Brown) | |||
260 | Caleb Fields (2.0, , Seay) | 1 | 0 | Jacob Gabreleski (0.5, 382, Goodwin-Frazier) | |||
261 | Andie Aten (1.5, 249, Goodwin-Frazier) | 1 | 0 | Rowdy Hrncirik (0.5, 369, Rebecca Creek) | |||
262 | Maurice Sloan (1.5, , Indian Springs) | 1 | 0 | Jordan Gabreleski (0.5, 349, Goodwin-Frazier) | |||
263 | Giovanni Cato (1.0, , Specht) | 1/2 | 1/2 | Garrett Backlund (0.5, 366, Bill Brown) | |||
U | Enrique Valdez Indian Springs |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Beckham ONeill Indian Springs |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Calvin Liu Hoffman Lane |
0 | Withdrawn. | ||||
Bye | Hudson Starr Seay |
1 | Forced bye, one point. | ||||
U | Mario Rodriguez Kinder Ranch |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Viviana Rodriguez Kinder Ranch |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Sawyer Pierce Timberwood Park |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Nathaniel Moreno Oak Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Brayden Newton Rahe |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Bill Visnon Seay |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Ella Thiele Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Ella Miligan Hoffman Lane |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Claire Milligan Hoffman Lane |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Brennan McKee Timberwood Park |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Hudson Chilton Rahe |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Jacob Abrego Rebecca Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Layden White Rebecca Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Kinleigh White Rebecca Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Ryan Alvarado Specht |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Brianna castaneda Mountain Valley ELEM |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Rowynn Bourdier Johnson Ranch |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Emilio Martinez Timberwood Park |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Araceli Martinez Timberwood Park |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Wilhelm Voigt Rebecca Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Broderick Brown Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Jake Vial Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Bronson Brown Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Austin Sopoci Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Jack Utley Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Samira Castillo Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Melia Alexander Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Abigail Silva Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Bradyn Yoder Startzville |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Caleb Nash Rahe |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Kyla Bray Oak Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Austin Kim Hoffman Lane |
0 | Withdrawn. |
Player | Table | Color | Opponent |
Jacob Abrego | --Bye-- | ||
Melia Alexander | --Bye-- | ||
Tanner Allbritton | 255 | White | Joaquin Flores |
Ryan Alvarado | --Bye-- | ||
Talyn Andrew | 215 | White | Zeus Engrav |
Demetrius Anthony | 214 | White | Griffin Deitch |
Demarius Anthony | 246 | White | Connor Hutchison |
Andie Aten | 261 | White | Rowdy Hrncirik |
Garrett Backlund | 263 | Black | Giovanni Cato |
Beau Barber | 224 | Black | Jared Ibarra |
Tristan Berthold | 241 | Black | Oliver Furrh |
Garrett Blair | 201 | White | Cole Covington |
Ethan Blanchard | 245 | White | Nathan Hays |
Landon Bottjer | 212 | Black | Franky Kirby |
Rowynn Bourdier | --Bye-- | ||
Kyla Bray | --Bye-- | ||
Rote Brogdon | 240 | Black | Isaac Burton |
Benjamin Brooks | 239 | Black | Benjamin Scarnato-Bennett |
Broderick Brown | --Bye-- | ||
Bronson Brown | --Bye-- | ||
Daymeon Bunch | 259 | Black | Sam Niemann |
Isaac Burton | 240 | White | Rote Brogdon |
James Bush | 219 | White | Ethan Decker |
Noah Butler | 205 | Black | Brandon Mendoza-Flores |
Katelyn Carnahan | 221 | White | Elias Salgado |
Cooper Casanova | 238 | Black | Grady Dorman |
Brianna Castaneda | --Bye-- | ||
Samira Castillo | --Bye-- | ||
Giovanni Cato | 263 | White | Garrett Backlund |
Cameryn Cavazos | 232 | White | Justin Gabreleski |
Hudson Chilton | --Bye-- | ||
Felix Ciotti | 252 | Black | Eli Woods |
Gavin Conklin | 207 | Black | Brenden Hinojosa |
Owen Conklin | 208 | White | Noah Harty |
Cole Covington | 201 | Black | Garrett Blair |
Anthony Cozzie | 227 | Black | Peyton Meyer |
Jake Damon | 234 | White | Dani Torres |
Ethan Decker | 219 | Black | James Bush |
Griffin Deitch | 214 | Black | Demetrius Anthony |
Matthew Dodd | 242 | Black | Magdelynn Williams |
Hayden Doherty | 257 | White | Riley Donahue |
Riley Donahue | 257 | Black | Hayden Doherty |
Grady Dorman | 238 | White | Cooper Casanova |
Dylan Early | 230 | White | Preston Morgan |
Rowan Edwards | 248 | White | Piper Pease |
Brendan Edwards | 231 | White | Leonardo Quinn |
Zeus Engrav | 215 | Black | Talyn Andrew |
Isaiah Escalante | 228 | White | Alexis Gillette |
Henry Ferris | 202 | Black | Archer Garate |
Caleb Fields | 260 | White | Jacob Gabreleski |
Joaquin Flores | 255 | Black | Tanner Allbritton |
Russell Flournoy | 210 | Black | Meric Garate |
Brady Freeland | 225 | Black | Austin Hobbs |
Oliver Furrh | 241 | White | Tristan Berthold |
Justin Gabreleski | 232 | Black | Cameryn Cavazos |
Jacob Gabreleski | 260 | Black | Caleb Fields |
Jordan Gabreleski | 262 | Black | Maurice Sloan |
Alisha Gaddam | 247 | Black | Adalynne Klinksiek |
Archer Garate | 202 | White | Henry Ferris |
Meric Garate | 210 | White | Russell Flournoy |
Hunter Gates | 226 | Black | William Vinson |
Miranda Gifford | 243 | Black | Jackson Monroe |
Lukas Gillette | 229 | Black | Jessie Wadle |
Alexis Gillette | 228 | Black | Isaiah Escalante |
Finnley Greissinger | 200 | White | Catcher Visser |
Alexander Haider | 206 | White | Emma Macpherson |
Harley Hamilton | 220 | Black | Connor Hinojosa |
Isaac Harty | 203 | White | Brayden Mcelroy |
Noah Harty | 208 | Black | Owen Conklin |
Nathan Hays | 245 | Black | Ethan Blanchard |
Damian Hernandez | 250 | White | Coleby Keith |
Sara Herrera | 216 | Black | Hunter Timmons |
Connor Hinojosa | 220 | White | Harley Hamilton |
Brenden Hinojosa | 207 | White | Gavin Conklin |
Austin Hobbs | 225 | White | Brady Freeland |
Lara Hodgdon | 233 | White | Dani Ruff |
Billy Hohensee | 218 | White | Jason Turner |
Ava Hospers | 204 | White | Owen Truss |
Rowdy Hrncirik | 261 | Black | Andie Aten |
Connor Hutchison | 246 | Black | Demarius Anthony |
Jared Ibarra | 224 | White | Beau Barber |
Coleby Keith | 250 | Black | Damian Hernandez |
Austin Kim | --Bye-- | ||
Franky Kirby | 212 | White | Landon Bottjer |
Adalynne Klinksiek | 247 | White | Alisha Gaddam |
Andrew Kolody | 211 | Black | Caleb Patrick |
Ezekiel Lacey | 244 | Black | Lawson Sluik |
Clayton Lane | 213 | Black | Rylin Patterson |
Calvin Liu | --Bye-- | ||
Emma Macpherson | 206 | Black | Alexander Haider |
Eden Macpherson | 254 | Black | Gerrit Van Der Valk |
Miley Martin | 237 | Black | Maddox Williams |
Baiden Martinez | 222 | Black | Miriam Reddell |
Emilio Martinez | --Bye-- | ||
Araceli Martinez | --Bye-- | ||
Joshua Mattos | 253 | White | Lucas Rubio |
Brayden Mcelroy | 203 | Black | Isaac Harty |
Brennan Mckee | --Bye-- | ||
Brandon Mendoza-Flores | 205 | White | Noah Butler |
Peyton Meyer | 227 | White | Anthony Cozzie |
Ella Miligan | --Bye-- | ||
Claire Milligan | --Bye-- | ||
Carter Monroe | 256 | White | Elijah Remeika |
Jackson Monroe | 243 | White | Miranda Gifford |
Nathaniel Moreno | --Bye-- | ||
Preston Morgan | 230 | Black | Dylan Early |
Caleb Nash | --Bye-- | ||
Brayden Newton | --Bye-- | ||
Sam Niemann | 259 | White | Daymeon Bunch |
Beckham Oneill | --Bye-- | ||
Alayna Parks | 258 | Black | Mary Ellen Sturm |
Caleb Patrick | 211 | White | Andrew Kolody |
Rylin Patterson | 213 | White | Clayton Lane |
Piper Pease | 248 | Black | Rowan Edwards |
Ethan Philp | 236 | Black | Owen Weil |
Sawyer Pierce | --Bye-- | ||
Leonidas Pino | 209 | White | Luke Ringlein |
Leonardo Quinn | 231 | Black | Brendan Edwards |
Noble Reddell | 235 | Black | Braeden Willey |
Miriam Reddell | 222 | White | Baiden Martinez |
Elijah Remeika | 256 | Black | Carter Monroe |
Luke Ringlein | 209 | Black | Leonidas Pino |
Viviana Rodriguez | --Bye-- | ||
Mario Rodriguez | --Bye-- | ||
Lucas Rubio | 253 | Black | Joshua Mattos |
Dani Ruff | 233 | Black | Lara Hodgdon |
Elias Salgado | 221 | Black | Katelyn Carnahan |
Benjamin Scarnato-Bennett | 239 | White | Benjamin Brooks |
Hayden Sellers | 217 | White | Kenner White |
Abigail Silva | --Bye-- | ||
Maurice Sloan | 262 | White | Jordan Gabreleski |
Lawson Sluik | 244 | White | Ezekiel Lacey |
Kaigan Solberg | 223 | Black | Xavier Wolff |
Austin Sopoci | --Bye-- | ||
Hudson Starr | --Bye-- | ||
Hunter Starr | 251 | White | Sebastian Wolff |
Derek Studeny | 249 | Black | Natalee Willey |
Mary Ellen Sturm | 258 | White | Alayna Parks |
Ella Thiele | --Bye-- | ||
Hunter Timmons | 216 | White | Sara Herrera |
Dani Torres | 234 | Black | Jake Damon |
Owen Truss | 204 | Black | Ava Hospers |
Jason Turner | 218 | Black | Billy Hohensee |
Jack Utley | --Bye-- | ||
Enrique Valdez | --Bye-- | ||
Gerrit Van Der Valk | 254 | White | Eden Macpherson |
Jake Vial | --Bye-- | ||
William Vinson | 226 | White | Hunter Gates |
Bill Visnon | --Bye-- | ||
Catcher Visser | 200 | Black | Finnley Greissinger |
Wilhelm Voigt | --Bye-- | ||
Jessie Wadle | 229 | White | Lukas Gillette |
Owen Weil | 236 | White | Ethan Philp |
Kenner White | 217 | Black | Hayden Sellers |
Layden White | --Bye-- | ||
Kinleigh White | --Bye-- | ||
Natalee Willey | 249 | White | Derek Studeny |
Braeden Willey | 235 | White | Noble Reddell |
Maddox Williams | 237 | White | Miley Martin |
Magdelynn Williams | 242 | White | Matthew Dodd |
Xavier Wolff | 223 | White | Kaigan Solberg |
Sebastian Wolff | 251 | Black | Hunter Starr |
Eli Woods | 252 | White | Felix Ciotti |
Bradyn Yoder | --Bye-- |