Standings can be found online at SAScholastic.com.
Board | White | Result | Black | ||||
100 | Tessa Schroeder (5.0, 509, Bill Brown) | 1 | 0 | Caleb Patrick (4.0, , Garden Ridge) | |||
101 | Jack Schroeder (5.0, 304, Bill Brown) | 1 | 0 | Asher Lippe (3.5, , Clear Spring) | |||
102 | Connor Hutchison (3.0, , Johnson Ranch) | 0 | 1 | Zeus Engrav (4.5, , Bill Brown) | |||
103 | Callen Mcelroy (3.5, 458, Bill Brown) | 1/2 | 1/2 | Colton Mcginnis (3.5, , Hoffman Lane) | |||
104 | Benjamin Bennett (3.5, , Kinder Ranch) | 1/2 | 1/2 | Charlie Burrus (3.5, , Hoffman Lane) | |||
105 | Jake Wadle (4.0, , Rebecca Creek) | 1 | 0 | Anne Dunn (3.0, , Clear Spring) | |||
106 | Nathan Hays (3.0, , Rahe) | 0 | 1 | Joshua Mattos (3.5, , Johnson Ranch) | |||
107 | Ryan Roberts (3.0, , Seay) | 1/2 | 1/2 | Aarnav Penagaluru (3.0, , Hoffman Lane) | |||
108 | Kristopher Greenhill (2.5, , Mountain Valley ELEM) | 0 | 1 | Sebastian Estrada (3.5, , Indian Springs) | |||
109 | Daniel Butler (2.5, , Indian Springs) | 0 | 1 | Shepherd Aten (3.5, , Goodwin-Frazier) | |||
110 | Alisha Gaddam (2.5, , Goodwin-Frazier) | 1/2 | 1/2 | Hank Curtis (3.0, , Hoffman Lane) | |||
111 | Michael Shanahan (2.0, , Timberwood Park) | 0 | 1 | Samuel Holtman (3.0, , Hoffman Lane) | |||
112 | Sara Herrera (3.0, , Indian Springs) | 1 | 0 | Magdelynn Williams (2.0, , Rebecca Creek) | |||
113 | Oliver Furrh (2.5, , Rahe) | 1/2 | 1/2 | Alyssa Bursiel (2.5, , Mountain Valley ELEM) | |||
114 | Alayna Parks (2.5, , Kinder Ranch) | 1/2 | 1/2 | Cameryn Cavazos (2.5, , Rahe) | |||
115 | Luke Maurer (3.0, , Bill Brown) | 1 | 0 | Charlie Shinn (2.0, , Johnson Ranch) | |||
116 | Brighton Dickens (2.0, , Specht) | 0 | 1 | Noble Reddell (3.0, , Goodwin-Frazier) | |||
117 | Dani Torres (1.5, , Seay) | 0 | 1 | Roque Rodriguez (3.0, , Johnson Ranch) | |||
118 | Jacob Abrego (2.0, , Rebecca Creek) | 1/2 | 1/2 | Miley Martin (2.0, , Kinder Ranch) | |||
119 | Sofia Avalos (2.0, , Seay) | 1/2 | 1/2 | Mario Rodriguez (2.0, , Kinder Ranch) | |||
120 | Brody Bursiel (1.5, , Mountain Valley ELEM) | 0 | 1 | Bryleigh Blaschke (2.5, , Seay) | |||
121 | Ranhitha Laxmaiahgari (1.5, , Goodwin-Frazier) | 0 | 1 | Bryson Winstead (2.5, , Clear Spring) | |||
122 | Karina Aracely Martinez (2.0, , Timberwood Park) | 1/2 | 1/2 | Barry Hl (2.0, , Rebecca Creek) | |||
123 | Cade Covington (2.0, , Rahe) | 1/2 | 1/2 | Thomas Cauley (1.5, , Kinder Ranch) | |||
124 | Ethan Blanchard (1.5, , Kinder Ranch) | 0 | 1 | Dean Capello (2.5, , Mountain Valley ELEM) | |||
125 | Hayden Osborne (2.5, , Clear Spring) | 1 | 0 | Kendall Simpson (1.5, , Morningside) | |||
126 | Benjamin Brooks (2.0, , Indian Springs) | 1 | 0 | Korbin Freeman (1.0, , Freiheit) | |||
127 | Gavyn Gill (1.5, , Seay) | 1/2 | 1/2 | Leo Walter (1.5, , Indian Springs) | |||
128 | Emma Diaz (1.5, , Rebecca Creek) | 1/2 | 1/2 | Miles Galicia (1.5, , Bill Brown) | |||
129 | Mariana Islas (0.0, , Morningside) | 0 | 1 | Meldoy Lutzky (2.0, , Bill Brown) | |||
130 | Isabella Hecox (1.0, 107, Morningside) | 1/2 | 1/2 | Caroline Cauley (1.0, , Kinder Ranch) | |||
U | Clay Robbins Hoffman Lane |
0 | Withdrawn. | ||||
U | JAYDEN HWANG Specht |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Josie Hurley Rebecca Creek |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Nicholas Messina Kinder Ranch |
0 | Withdrawn. | ||||
U | Troy Messina Kinder Ranch |
0 | Withdrawn. | ||||
U | David Gould Mountain Valley ELEM |
0 | Withdrawn. |
Player | Table | Color | Opponent |
Jacob Abrego | 118 | White | Miley Martin |
Shepherd Aten | 109 | Black | Daniel Butler |
Sofia Avalos | 119 | White | Mario Rodriguez |
Benjamin Bennett | 104 | White | Charlie Burrus |
Ethan Blanchard | 124 | White | Dean Capello |
Bryleigh Blaschke | 120 | Black | Brody Bursiel |
Benjamin Brooks | 126 | White | Korbin Freeman |
Charlie Burrus | 104 | Black | Benjamin Bennett |
Alyssa Bursiel | 113 | Black | Oliver Furrh |
Brody Bursiel | 120 | White | Bryleigh Blaschke |
Daniel Butler | 109 | White | Shepherd Aten |
Dean Capello | 124 | Black | Ethan Blanchard |
Caroline Cauley | 130 | Black | Isabella Hecox |
Thomas Cauley | 123 | Black | Cade Covington |
Cameryn Cavazos | 114 | Black | Alayna Parks |
Cade Covington | 123 | White | Thomas Cauley |
Hank Curtis | 110 | Black | Alisha Gaddam |
Emma Diaz | 128 | White | Miles Galicia |
Brighton Dickens | 116 | White | Noble Reddell |
Anne Dunn | 105 | Black | Jake Wadle |
Zeus Engrav | 102 | Black | Connor Hutchison |
Sebastian Estrada | 108 | Black | Kristopher Greenhill |
Korbin Freeman | 126 | Black | Benjamin Brooks |
Oliver Furrh | 113 | White | Alyssa Bursiel |
Alisha Gaddam | 110 | White | Hank Curtis |
Miles Galicia | 128 | Black | Emma Diaz |
Gavyn Gill | 127 | White | Leo Walter |
David Gould | --Bye-- | ||
Kristopher Greenhill | 108 | White | Sebastian Estrada |
Nathan Hays | 106 | White | Joshua Mattos |
Isabella Hecox | 130 | White | Caroline Cauley |
Sara Herrera | 112 | White | Magdelynn Williams |
Barry Hl | 122 | Black | Karina Aracely Martinez |
Samuel Holtman | 111 | Black | Michael Shanahan |
Josie Hurley | --Bye-- | ||
Connor Hutchison | 102 | White | Zeus Engrav |
Jayden Hwang | --Bye-- | ||
Mariana Islas | 129 | White | Meldoy Lutzky |
Ranhitha Laxmaiahgari | 121 | White | Bryson Winstead |
Asher Lippe | 101 | Black | Jack Schroeder |
Meldoy Lutzky | 129 | Black | Mariana Islas |
Miley Martin | 118 | Black | Jacob Abrego |
Karina Aracely Martinez | 122 | White | Barry Hl |
Joshua Mattos | 106 | Black | Nathan Hays |
Luke Maurer | 115 | White | Charlie Shinn |
Callen Mcelroy | 103 | White | Colton Mcginnis |
Colton Mcginnis | 103 | Black | Callen Mcelroy |
Nicholas Messina | --Bye-- | ||
Troy Messina | --Bye-- | ||
Hayden Osborne | 125 | White | Kendall Simpson |
Alayna Parks | 114 | White | Cameryn Cavazos |
Caleb Patrick | 100 | Black | Tessa Schroeder |
Aarnav Penagaluru | 107 | Black | Ryan Roberts |
Noble Reddell | 116 | Black | Brighton Dickens |
Clay Robbins | --Bye-- | ||
Ryan Roberts | 107 | White | Aarnav Penagaluru |
Mario Rodriguez | 119 | Black | Sofia Avalos |
Roque Rodriguez | 117 | Black | Dani Torres |
Jack Schroeder | 101 | White | Asher Lippe |
Tessa Schroeder | 100 | White | Caleb Patrick |
Michael Shanahan | 111 | White | Samuel Holtman |
Charlie Shinn | 115 | Black | Luke Maurer |
Kendall Simpson | 125 | Black | Hayden Osborne |
Dani Torres | 117 | White | Roque Rodriguez |
Jake Wadle | 105 | White | Anne Dunn |
Leo Walter | 127 | Black | Gavyn Gill |
Magdelynn Williams | 112 | Black | Sara Herrera |
Bryson Winstead | 121 | Black | Ranhitha Laxmaiahgari |